Labour Day Stableford 14/3/2022
Overall Winner: Stewart Gibson with a score of 45
Congratulations to Mark Billows with an Eagle on the 12th
Click here for the full prize report
Overall Winner: Stewart Gibson with a score of 45
Congratulations to Mark Billows with an Eagle on the 12th
Click here for the full prize report
A-Grade Winner: Peter Hart with 38 points
A-Grade Runners-up: Troy O’Connor with 36 points
B-Grade Winner: Sue Comerford with 43 points
B-Grade Runners-up: Harry Scott with 42 points on a countback
Click here for the full prize report
A-Grade Winner: Malcolm Gin with 41 points
A-Grade Runners-up: Josh De Groot with 37 points
B-Grade Winner: Peter Read with 36 points on a countback
B-Grade Runners-up: Josh Sakareassen with 36 points
C-Grade Winner: Barry Wright with 39 points
C-Grade Runners-up: Colin Moyle with 37 points
D-Grade Winner: Andy Horvath with 39 points
D-Grade Runners-up: Denis Buckland with 38 points
Click here for the full prize report
1st: Richard Comerford & Ken Smirk with 46 points
2nd: Leo De Bondt & Fred De Bondt with 45 points on a countback
3rd: David Child & Arther Nilsson with 45 points
NTP 14: Donald Smith at 6.3m
NTP 16: Ian Murchie at 1.54m
Click here for the full prize report
A-Grade Winner: Phillip Heath with 38 points on a countback
A-Grade Runners-up: David Forbes with 38 points on a countback
B-Grade Winner: Peter Horman with 38 points
B-Grade Runners-up: Peter Waters with 36 points
NTP 14: Jeffrey Brewer at .45m
NTP 16: Christopher Leaver at 1.9m
Click here for the full prize report
Overall Winner: Renato Monacella with a score of 69 on a countback
A-Grade Winner: Tom Hanily with a score of 69
A-Grade Runners-up: Doug Clemann with a score of 70 on a countback
B-Grade Runners-up: Timothy Hogan with a score of 69
14 NTP: Ron Findlay at 4.13m
16 NTP: Mark Wilson at 7.5m
Click here for the full prize report
A-Grade Winner: Ross Mcrobert with 42 points
A-Grade Runners-up: Peter Walsh with 37 points
B-Grade Winner: David Richards with 37 points
B-Grade Runners-up: Fred De Bondt with 36 points on a countback
C-Grade Winner: Geoffrey Linguey with 36 points
C-Grade Runners-up: Joe Lowell with 35 points
D-Grade Winner: George Misson with 42 points
D-Grade Runners-up: Brian Wall with 39 points
14 NTP: Paul Luck at 3.2m
16 NTP: Joe Lowell at 1.37m
Click here for the full prize report
A-Grade Winner: Patricia Owen with a score of 67
A-Grade Runners-up: Glenyce Mcrobert with a score of 70
14 NTP: Patricia Owen
Pro Pin: Sue Woods at 3.25m
Click here for the full prize report
A-Grade Winner: Nola Kim with 44 points
16 NTP: Nola Kim at 173cm
Click here for the full prize report
Overall Winner: Maxine Eabry with 18 points
Click here for the full prize report
A-Grade Winner: Callum Mccaughan with a score of 65
A-Grade Runers-up: Peter Read with a score of 67 on a countback
B-Grade Winner: Frank Gill with a score of 66
B-Grade Runners-up: Peter Hobson with a score of 67
C-Grade Winner: Gary Sharrock with a score of 63
C-Grade Runners-up: Anthony Giles with a score of 66 on a countback
14-NTP: John Mcinnes at .63m
16-NTP: Bob Mcgeary at .99m
Click here for the full prize report
Recent Comments